Матківський Микола Петрович

кандидат технічних наук,

доцент кафедри безпеки життєдіяльності

 

<strong>Персональна інформація</strong><strong>Основні публікації</strong><strong>Діяльність</strong><strong>Контакти</strong>

Матківський Микола Петрович – доцент кафедри безпеки життєдіяльності.

Матківський Микола Петрович народився 05 квітня 1958 р. в селі Кайтим Усть-Ішимського району Омської області Російської Федерації. У 1975 р. закінчив Самбірську СШ № 10. У 1976 р. вступив до Львівського політехнічного інституту на факультет технології органічних речовин і у 1981 р. отримав диплом інженера-хіміка-технолога за спеціальністю «технологія органічних барвників та проміжних продуктів».

У 1981-1986 рр. – майстер, начальник зміни, технолог, начальник відділення Івано-Франківського заводу тонкого органічного синтезу. З 1987 по 1988 р. – інженер пневмотранспорту об’єднання «Укрорглістехмонтаж». З 1988 р. по 1998 р. працював начальником дослідного відділення, начальником технічного відділу, заступником начальника цеху Івано-Франківської фірми «Барва». Без відриву від виробництва захистив кандидатську дисертацію за спеціальністю 05.17.01 «технологія неорганічних речовин». З лютого 1998 року на посаді начальника відділу інвестиційної діяльності Івано-Франківської облдержадміністрації, має десятий ранг державного службовця.

З вересня 1999 року працює доцентом кафедри біоорганічної хімії (потім теоретичної та прикладної хімії). З січня 2000 р. по січень 2018 р. призначений заступником декана Факультету природничих наук. В 2002 році отримав вчене звання доцента.

Читав курси «Хімія лікарських препаратів», «Механізми органічних реакцій», «Органічний синтез», «Хімія органічна», «Стандартизація і сертифікація», «Екологія», «Хімія синтетичних барвників» для студентів Факультету природничих наук.

Автор понад 70 наукових публікацій, в тому числі співавтор двох підручників – «Хімія органічних сполук» (2013 р.) і «Хімія проміжних продуктів і органічних барвників» (2016 р.), – призначених для студентів і викладачів вищих навчальних закладів. В 2007-2009 р.р. був членом журі Всеукраїнських олімпіад серед студентів вищих навчальних закладів з хімії.

Під його керівництвом захищена одна кандидатська дисертація. В 2013-2015 роках – технічний менеджер грантового проекту «Якість повітря у румунсько-українському транскордонному регіоні».

Основні сфери наукових інтересів – механізми реакцій органічного синтезу, екологічні проблеми регіону, інноваційні методи викладання хімічних дисциплін.

Підручники, навчальні посібники.